Wady i zalety telemarketingu

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy korzysta z telefonów komórkowych. Od małych dzieci, po młodzież, osoby dorosłe, po ludzi w podeszłym wieku. Nie powinien dziwić zatem fakt, ze nieustannie powstają...

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy korzysta z telefonów komórkowych. Od małych dzieci, po młodzież, osoby dorosłe, po ludzi w podeszłym wieku. Nie powinien dziwić zatem fakt, ze nieustannie powstają firmy telemarketingowe, które szukają zysków i udzielają pomocy w sprzedaży produktów. Czy branża ta generuje duże przychody?

Tak naprawdę o telemarketingu powinny myśleć przede wszystkim przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność usługową lub handlową i mają coś do zaproponowania klientom. Oczywiście musi to być oferta atrakcyjna, wysokiej jakości i w niskiej cenie.

Należy pamiętać, że możliwości telemarketera są ograniczone. Głównie dlatego, że rozmowa odbywa się na odległość i nie da się niczego pokazać. Trzeba odpowiednio intonować, modulować głos, wkładać w wypowiedzi wiele pozytywnej energii.

Z danych wynika jednak, że ludzie chętniej zgadzają się na zakupy telefonicznie, ponieważ pozostają pod wrażeniem przygotowanej prezentacji i wymienionych korzyści. Skuteczność zależy od szkolenia pracowników i umiejętnego zachęcania do zakupów.

Można zatem powiedzieć, że telemarketing rośnie w siłę i zyskuje wielu zwolenników. Bez wychodzenia z domu można zrobić zakupy i szybko otrzymać potrzebne produkty.

Kategorie
Mobile marketingStrategia
Brak komentarzy

Zostaw komenarz

*

*

Podobne wpisy