Skuteczna reklama na Facebooku. O czym musisz wiedzieć?

Facebook to największy portal społecznościowy, który od dawna nie służy już wyłącznie komunikacji i rozrywce. Dla wielu firm stał się miejsce pozyskiwania nowych klientów. Pomagają w tym dostępne narzędzia...
Prowadzenie Fanpage

Facebook to największy portal społecznościowy, który od dawna nie służy już wyłącznie komunikacji i rozrywce. Dla wielu firm stał się miejsce pozyskiwania nowych klientów. Pomagają w tym dostępne narzędzia czyli reklamy Fb, znane jako Facebook Ads. Umiejętne korzystanie z tej formy promocji może przynieść wiele korzyści. Niemniej jednak, osoby, które dopiero zaczynają korzystać z reklam na tym portalu bardzo często nie wiedzą od czego zacząć. Podpowiadamy więc o czym warto wiedzieć.

Prowadzenie Fanpage

W czym tworzyć reklamy?

To pytanie, które zadaje sobie wielu początkujących z Facebook Ads. Do wyboru mamy dwie możliwości. Możemy korzystać z Menagera Reklam czyli narzędzia Fb lub też postawić na Power Editora. Specjaliści zajmujący się wystawianiem reklam na Facebooku tacy jak Social Elite potwierdzają, że Power Editor jest narzędziem znacznie bardziej rozbudowanym, które pozwala nam na ustawianie różnych stawek za reklamy oraz większy wybór grup odbiorców. Dzięki temu reklamy mogą być po prostu skuteczniejsze.

Zawsze pamiętaj o wyborze odpowiedniego targetu

Reklama skierowana do wszystkich nie przyniesie dobrych efektów. Większość osób nie będzie bowiem po prostu zainteresowana jej treścią. Dlatego też, rozpoczynając kampanię reklamową na Facebooku musisz targetować ją zarówno pod względem geograficznym, jak i demograficznym. Ustalając skąd mają pochodzić użytkownicy oraz w jakim przedziale wiekowym mają się znajdować zwiększysz efektywność swojej reklamy. Jeśli możesz, postaraj się dodać również dodatowe kryteria (np. polubienia stron o podobnej tematyce co twoja reklama, wskazanie zawodów, które cię interesują).

Kampania – długo czy krótkoterminowa?

W tej kwestii wiele osób początkujących również ma wątpliwości, których nie rozwiewają sprzeczne porady dostępne w internecie. Praktyka specjalistów z Social Elite  pokazuje jednak, że krótkoterminowe działania przynoszą lepsze efekty przy stosunkowo mniejszym nakładzie kosztów.
Jednocześnie niezwykle ważne jest konkretne określenie celów. Facebook daje nam do wyboru między innymi przejścia na stronę, zaangażowanie wokół konkretnego postu oraz konwersje.

Wielkość grupy potencjalnych odbiorców

To również bardzo często kwestia problematyczna. Wydawać by się mogło, że wybór jak największego zasięgu jest opłacalna i przyniesie lepsze efekty. Niestety, nie zawsze tak jest. Wybór dużej grupy, która zobaczy nasz post wiąże się ze sporym nakładem finansowym. Dlatego też czasami bardziej opłacalne będzie dokładne doprecyzowanie grupy odbiorców i wybór mniejszej grupy.

Co z automatyczną optymalizacją Facebooka?

Facebook daje nam możliwość skorzystania z automatycznej optymalizacji, która w teorii sprawi, że reklama, którą publikujemy trafi do odpowiedniej grupy odbiorców. Niestety, rozwiązanie to sprawdza się jedynie w przypadku dużych kampanii, które ustawione są na minimum 10 tysięcy użytkowników. W przeciwnym razie optymalizacja może nas zawieźć. Jeśli więc dopiero eksperymentujemy z reklamowaniem się na Fb warto zacząć od samodzielnego ustawiania reklam.

Pamiętaj o regulaminach i obostrzeniach

Decydując się na reklamy Facebooka musimy pamiętać o zasadach tego portalu. Zależy od tego, czy nasza reklama przejdzie weryfikację. O czym musimy więc pamiętać? To bardzo proste – tekst na grafikach nie może zajmować więcej niż 20% powierzchni, należy unikać nagości i prowokacyjnych treści oraz pamiętać o targetowaniu 18+ jeśli nasza reklama skierowana jest do osób dorosłych.

Podsumowując, tworzenie kampanii reklamowych na Facebooku nie jest trudne, choć na początku może wydawać się nieco czasochłonne. Dlatego też warto podejść do tego na spokojnie. Możemy również zdecydować się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy skutecznie ustawią dla nas kampanie reklamowe i zadbają o ich jakość.

Kategorie
Social media
Brak komentarzy

Zostaw komenarz

*

*

Podobne wpisy

  • Czy facebook ma wiek?

    Każdego dnia grono osób korzystających z mediów społecznościowych powiększa się o kolejne tysiące. Wśród nich są przede wszystkim osoby młode, ale nie brakuje również tych starszych, nazywanych srebrnym pokoleniem....
  • Jak reklamować swoją firmę w Internecie?

    O konieczności przygotowania kreatywnej reklamy wie każdy początkujący oraz doświadczony przedsiębiorca. Dzięki temu jest w stanie dotrzeć do większej grupy klientów, zainteresować ich swoją ofertą, pobudzić wyobraźnię, zachęcić do...