Filmy z drona – czy warto zainwestować w film promocyjny?

W dobie rosnącej popularności filmów promocyjnych i reklamowych realizowanych z użyciem dronów – warto zastanowić się, jakie pozytywy dla całego przedsięwzięcia niesie ze sobą inwestycja w ujęcia z powietrza....

W dobie rosnącej popularności filmów promocyjnych i reklamowych realizowanych z użyciem dronów – warto zastanowić się, jakie pozytywy dla całego przedsięwzięcia niesie ze sobą inwestycja w ujęcia z powietrza. Jak mądrze wykorzystać sekwencje z drona do celów promocyjnych? Komu powierzyć realizację filmu reklamowego?

Filmy z drona – sprawdzone narzędzie promocji

Ujęcia z lotu ptaka potrafią naprawdę zachwycać. Niesamowite krajobrazy i zupełnie inna perspektywa pozwalają wzbogacić materiał filmowy o ciekawe, niecodzienne kadry, które uczynią go bardziej interesującym dla odbiorcy. Montażysta otrzyma do dyspozycji więcej niezwykłych ujęć, dzięki czemu wideo zyska na dynamice. Filmy reklamowe, które powstają z użyciem drona pozwalają zaprezentować codzienne sytuacje i z pozoru zwyczajne miejsca w sposób niesztampowy i oryginalny.

Filmy z drona to doskonałe narzędzie promocyjne. Rewelacyjnie sprawdzają się w przypadku nowych inwestycji deweloperskich – umożliwiają udokumentowanie i zaprezentowanie różnych etapów powstawania inwestycji, aż po jej finalną prezentację – z przyległą infrastrukturą, rozlokowaniem budynków czy atrakcyjnym położeniem w sąsiedztwie zielonych terenów.

W filmach promocyjnych prezentujących walory danego regionu czy miasta wprost nie może zabraknąć ujęć z lotu ptaka, które jak żadne inne, są w stanie uchwycić piękno i niepowtarzalność walorów przyrodniczych. Spójrz na wysokobudżetowe, stojącej na najwyższym poziomie profesjonalizmu produkcje dla National Geographic – jaki odsetek kadrów to właśnie ujęcie z powietrza?

Filmy z drona mogą także z powodzeniem zostać wykorzystane w relacjach z eventów, rozmaitych zawodów oraz imprez sportowych, sprawnie użyte mogą stać się również efektownym narzędziem dla działu HR. Wiele zależy od pomysłu, a także wiedzy i profesjonalizmu realizatora.

Komu powierzyć realizację filmu z drona?

Popyt kreuje podaż. W czasach rosnącej popularności filmów reklamowych i promocyjnych wykonywanych z użyciem drona, pojawia się coraz więcej ogłoszeń osób (często zwykłych amatorów) realizujących tego typu usługi. Decydując się na wybór konkretnego wykonawcy, należy wcześniej zweryfikować, czy posiada on licencję UAVO, czyli dokument zaświadczający przejście odpowiedniego szkolenia, zakończonego egzaminem potwierdzającym umiejętności pilotowania bezzałogowego statku powietrznego. Od 6 listopada 2016 roku obowiązuje w Polsce prawo zgodnie, z którym wszelkie loty dronami (poza lotami sportowymi i rekreacyjnymi) mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające stosowną licencję.

Aby uniknąć zatem problemów z realizacją i dystrybucją filmu, upewnij się, czy wykonawca dysponuje ważną licencję UAVO. Należy również sprawdzić, czy posiada aktualne ubezpieczenie OC. Oczywiście równie istotną kwestią jest doświadczenie oraz wcześniejsze realizacje operatora, dokumentujące jego udział w podobnych projektach, dlatego warto poświęcić trochę swojego czasu i na spokojnie zapoznać się z portfolio wykonawcy. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym podejściu i kompleksowej obsłudze w kwestii filmów reklamowych i promocyjnych z drona, zawsze korzystaj z usług doświadczonych firm, takich jak np. https://dronmovies.pl.

Jak przygotować się do realizacji?

Warto nadmienić, że film z drona – czy raczej ujęcia/kadry nakręcone przy jego użyciu to wyłącznie element składowy filmu promocyjnego, który stanowi większą całość. Filmy reklamowe/promocyjne powinny posiadać przede wszystkim zgrabnie napisany scenariusz. Doświadczeni realizatorzy filmów zazwyczaj zapewniają profesjonalne wsparcie scenarzysty bądź osoby doświadczonej w scenopisarstwie. Oprócz scenariusza, z realizatorem należy na pewno wcześniej przedyskutować takie kwestie, jak dobór muzyki do filmu, napisy, grafiki a przede wszystkim czas oraz okoliczności kręcenia zdjęć. Profesjonalna firma podpowie, jak sprawnie przygotować się do tego typu przedsięwzięcia. Ustalając terminy zdjęć trzeba pamiętać o zmiennych warunkach pogodowych, które nie zawsze mogą sprzyjać lotom wysokościowym, dlatego należy liczyć się z ewentualnymi opóźnieniami. Wszystkie powyższe elementy winny zostać dokładnie ujęte w umowie.

Kategorie
Reklama internetowa
Brak komentarzy

Zostaw komenarz

*

*

Podobne wpisy